021-43029
محصولات

سیلیکاژل آلومینا با فرمول H2O3Si

توضيح فارسي : • نام علمی : سیلیکاژل با فرمول H2O3Si

از سیلیکاژل بعنوان مؤثرترین و قویترین ماده رطوبت گیر در میان رطوبت گیرها استفاده می شود. رطوبت موجود در هوا بر روی محصولات در مراحل تولید، نگهداری و جابجائی همواره خسارات و آثار مخربی به جامی گذارد. بوی نم، خوردگی، کپک، قارچ زدگی، زنگ زدگی، مه زدگی و ... از آثار زیان بار رطوبت است.
سیلیکاژل با جذب مولکولهای آب ، رطوبت نسبی محیط پیرامون خود را کاهش می دهد و در نتیجه هر نوع کالایی را در برابر آثار و آسیبهای زیان بار رطوبت در نگهداری و حمل و نقل محصولات محافظت می کنند.
آلومینا فعال از هیدروکسید آلومینیوم بدست می آید . محصول نهایی یک ماده کروی و یا پودری شکل است که دارای قدرت جذب بسیار بالایی می باشد . آلومینا فعال به عنوان رطوبت گیر با سطح تماس بیش از 200 متر مربع در هر گرم ، برای خشک کردن هوا ، دهیدراسیون گازهای طبیعی و گازهای مایع کاربرد فراوان دارد .
این ماده جاذب مایعات و گازها می باشد و زمانی که در داخل مایعات فرو می رود نرم یا تجزیه نشده و تغییر شکل نمی دهد . این ماده دارای منافذ ریز بسیار زیادی است که مانند یک تونل عمل می کند. بدین ترتیب که وقتی هوا وارد این تونل می شود مولکول های آب به تله افتاده و آب موجود در هوا(رطوبت) به آلومینا می چسبد و وقتی از این تونل عبور می کند خشک می شود.

• برخی مصارف سیلیکاژل :
- شیشه های دو جداره
- خشک کن های جذبی هوا
- تجهیزات و تسلیحات نظامی
- صنایع نفت ، گاز و پتروشیمی
- انبارداری ( مواد غذائی، شیمیائی، داروئی و . . . )
- حمل و نقل ( کانتینرهای حمل، کشتی ها و . . . )
- تجهیزات و وسایل مخابراتی، الکترونیکی وکامپیوتری
- تولید گازهای صنعتی ( اکسیژن ، دی اکسید کربن و . . . )
- نیروگاه ها و شبکه های توزیع نیروی برق ( ترانسفورماتورهای قدرت ، توربین ها و . . . )
- آثار باستانی و موزه ها ( اسناد ارزشمند، کلکسیونهای تمبر و عکس، سکه، نقره جات، جواهرات و . . . )
- صنایع داروئی و آزمایشگاهی ( کیتهای تشخیص و پزشکی، دارو، ویتامین ها، قرص های جوشان و . . . )
- صنایع بسته بندی ( کیف و کفش، غذا، پودر، صنایع دستی و چرمی، اشیاء و تجهیزات حساس و کوچک)

• خواص فیزیکی
- رنگ : بیرنگ
- حالت :جامد (گرانول)
- بسته بندی: کیسه های 25 کیلوگرمی

جهت مشاهده جدول آنالیز شیمیایی فایل ضمیمه شده را دانلود نمایید.

قيمت ها:

قیمت مصرف کننده   ریال

توضیحات :

جلوگیری از فاسد شدن گوشت با استفاده از سیلیکاژل

بسته بندی محصولات گوشتی بایستی محتوی سیلیکاژل باشند. در هنگام بسته بندی محصولات غذایی خصوصآ محصولاتی چون خشکبار، گوشت و غذاهای آماده می بایست از سیلیکاژل استفاده کرد. استفاده از بسته های 1گرمی سیلیکاژل باعث افزایش عمر مفید محصول غذایی می گردد و از فساد آن نیز جلوگیری می نماید. گوشت و یا محصولات فرآوری شده از گوشت بدلیل نحوه ی پروسه ی تولید و بسته بندی، بیشتر در معرض آلودگی و جذب اکسیژن هستند که این خود منجر به تسریع در فساد این محصولات می گردد. سازمان غذا و داروی ایالات متحده ی امریکا، استفاده از رطوبت گیر در بسته بندی های کاغذی فراورده های گوشتی را ملزوم میداند.طبق آزمایشات انجام شده سیلیکاژل از رشد میکروارگانیسم ها و قارچ های مضر و در نتیجه فساد زود هنگام فرآورده های گوشتی جلوگیری می نماید. سیلیکاژل سطح اکسیژن داخل بسته بندی را به صفر می رساند، این کمبود اکسیژن باعث تازه ماندن گوشت می گردد. این گوشت تازه گاو است که برای مصرف کنندگان و در نتیجه برای تولید کنندگان، عمر مفید طولانی تری را فراهم می نماید. استفاده از سیلیکاژل در فرآورده های گوشتی باعث موارد زیر می شود: - جلوگیری از رشد باکتری های عامل فساد و عوامل بیماری زا - عدم نیاز به مواد افزودنی مانند دی اکسید گوگرد، BHT، BHA، - کاهش لزوم استفاده از نگهدارنده - جلوگیری از تغییر رنگ گوشت - جلوگیری از ترشیدگی و تخریب روغن اشباع نشده و چربی ها - جلوگیری از اکسیداسیون چاشنی ها و ادویه جات - جلوگیری از اکسیداسیون ویتامین C، E و A - جلوگیری از رشد کپک در پنیر و مواد لبنی جذب کامل اکسیژن به هنگام نگهداری مواد غذایی کم آب برای مدت طولانی متفاوت می باشد، از بسته های 1گرمی سیلیکاژل به جهت نگهداری و بسته بندی مواد غذایی به ویژه گوشت گاو عاملی بسیار مهم می باشد. سیلیکاژل یا رطوبت گیر ها به همراه پودر آهن در بسته بندی های کوچک تولید می گردند. جنس این بسته بندی به اکسیژن و رطوبت اجازه ی ورود می دهد منتها از زنگ زدن آهن داخل بسته بندی جلوگیری می نماید. استفاده از بسته های 1گرمی رطوبت گیر (سیلیکاژل) در بسته های گوشت گاو از فساد آن جلوگیری می نماید. اکسیداسیون دلیل اصلی فساد و زوال محصولات غذایی می باشد. از نشانه ای از اکسیداسیون می توان به رشد کپک، تغییر رنگ و تورم پس از بسته بندی اشاره نمود. اکسیژن نه تنها برای بقای انسان، بلکه برای حیات اکثر میکروارگانیسم ها نیز بسیار مهم و ضرری است. لذا، اکسیژن موجود داخل بسته بندی محصولات غذایی منجر به از دست دادن کیفیت و ارزش محصول می گردد. از اینرو، از بین بردن اکسیژن داخل بسته بندی امری مهم جهت حفظ محتویات داخل بسته ها و همچنین افزایش عمر مفید طولانی و کیفیت محصول می باشد.

نام :

سیلیکاژل آلومینا با فرمول H2O3Si

عکس کوچک 1 :

files\8628\gallery\product\\timages\79983_200X200.jpg

عکس کوچک 2 :

files\8628\gallery\product\\timages\79983_145X145.jpg

عکس کوچک 3 :

files\8628\gallery\product\\timages\79983_40X40.jpg

عکس اورجینال :

files\8628\gallery\product\\timages\79983.jpg

مايل به سفارش تعداد از اين محصول هستم.

مايل به دريافت اطلاعات بيشتر درباره اين محصول هستم.

نام و نام خانوادگي:

تلفن تماس:

پست الكترونيك:

توضيحات:

جهت ثبت ییام، این کد را وارد کنید :

5369