021-43029
محصولات

اسید استیک به فرمول شیمیایی CH3COOH

توضيح فارسي : استیک اسید یکی از ساده ترین کربوکسیلیک اسید ها است. این اسید یک معرف شیمیایی مهم بوده و یک ماده شیمیایی صنعتی مورد استفاده در تولید مواد زیر است: پلی اتیلن ترفتالات که به صورت عمده در بطری های نوشابه استفاده می شود؛ سلولز استات که به طورعمده در فیلم عکاسی استفاده می شود؛ پلی وینیل استات برای چسب چوب به علاوه فایبر ها و فابریک های مصنوعی. در خانه، استیک اسید رقیق برای باز کردن لوله ها استفاده می شود. در صنعت غذا، استیک اسید تحت کد افزودنی E260 به عنوان تنظیم اسیدی و به عنوان چاشنی استفاده می شود.

مصارف اسید استیک:
- تولید حلالها
- صنایع نساجي
- صنایع پلاستیک
- صنایع رنگ و چسب
- تولید فیلمهای عکاسی
- توليد وينيل استات،اتيل استات

• خواص فیزیکی
شکل ظاهری: اسیداستیک خالص،مایعی بیرنگ با بویی تیز،مایعی خورنده و قابل اشتعال می‌باشد. این اسید در 16.6 درجه سانتیگراد منجمد می‌شود.
بسته بندی: بصورت فله و یا بسته بندی در بشکه های 35 ، 60 ، 220 کیلوگرمی می باشد.

جهت مشاهده جدول آنالیز شیمیایی اسید استیک فایل ضمیمه شده را دانلود نمایید.

قيمت ها:

قیمت مصرف کننده   ریال

توضیحات :

اسید استیک

استیک اسید اسید استیک بعنوان یک واکنشگر در تولید ترکیبات شیمیایی استفاده می شود. عمده ی کاربرد اسید استیک در تولید مونومر وینیل استات است که خیلی نزدیک به تولید آنیدرید استیک و استر آن می باشد. حجم اسید استیک بکار رفته در سرکه نسبتا کم می باشد. یکی از ساده ترین کربوکسیلیک اسید ها است و در نامگذاری آیوپاک به اسید اتانوئیک معروف است. این اسید یک معرف شیمیایی مهم بوده و یک ماده شیمیایی صنعتی مورد استفاده در تولید مواد زیر است: پلی اتیلن ترفتالات که به صورت عمده در بطری های نوشابه استفاده می شود؛ سلولز استات که به طورعمده در فیلم عکاسی استفاده می شود؛ پلی وینیل استات برای چسب چوب به علاوه فایبر ها و فابریک های مصنوعی. در خانه، استیک اسید رقیق برای باز کردن لوله ها استفاده می شود. در صنعت غذا، استیک اسید تحت کد افزودنی E260 به عنوان تنظیم اسیدی و به عنوان چاشنی استفاده می شود. در قسمت چشایی طعم ترشی، شبیه طعم سرکه می‌دهد.

مصارف اسید استیک:

- تولید حلالها - صنایع نساجي - صنایع پلاستیک - صنایع رنگ و چسب - تولید فیلمهای عکاسی - توليد وينيل استات،اتيل استات

اسید استیک خالص ، مایعی بیرنگ با بویی تیز ، مایعی خورنده و قابل اشتعال می‌باشد. این اسید در ۱۶٫۶ درجه سانتیگراد منجمد می‌شود

اسید استیک غلیظ ماده‌ای خورنده می‌باشد. در تماس با پوست باعث سوختگی شیمیایی پوست وایجاد تاول می‌شود. در صورت تماس با چشم می‌تواند آسیب‌های جدی به چشم وارد کند، تنفس بخار غلیظ آن باعث سوزش دهان ، بینی و گلو می‌شود. هر چند سرکه یک مایع بدون ضرر می‌باشد اما نوشیدن اسید استیک گلاسیال خطرناک بوده و باعث ایجاد زخم‌های شدید در دستگاه گوارشی می‌شود و ممکن است با تغییر اسیدیته خون ، آسیب‌های جدی به سلامتی انسان وارد کند سرکه از فرایند تخمیر مواد غذایی دارای نشاسته و قند و مواد الکلی توسط باکتری مخمر سرکه (بچه سرکه) تولید می‌شود. برای تولید سرکه عموما از میوه‌هایی مانند سیب ، انگور ، دانه‌هایی مثل جو استفاده می شود

نام :

اسید استیک به فرمول شیمیایی CH3COOH

عکس کوچک 1 :

files\8628\gallery\product\\timages\80921_200X200.jpg

عکس کوچک 2 :

files\8628\gallery\product\\timages\80921_145X145.jpg

عکس کوچک 3 :

files\8628\gallery\product\\timages\80921_40X40.jpg

عکس اورجینال :

files\8628\gallery\product\\timages\80921.jpg

مايل به سفارش تعداد از اين محصول هستم.

مايل به دريافت اطلاعات بيشتر درباره اين محصول هستم.

نام و نام خانوادگي:

تلفن تماس:

پست الكترونيك:

توضيحات:

جهت ثبت ییام، این کد را وارد کنید :

1708