021-43029
محصولات

اسید نیتریک | جوهر شوره

توضيح فارسي : • نام علمی: (Nitric Acid (HNO3
• نام صنعتی: اسید نیتریک
• نام های مترادف اسید نیتریک : اسید ازته ، نیترات هیدروژن ، جوهر شوره

• اسید نیتریک یک اسید قوی و مایعی خورنده است که توسط اکسیداسیون آمونیاک و سپس واکنش احیایی با آب بدست می آید. اسید نیتریک خالص و بی رنگ بوده و یک عامل اکسید کننده می باشد. این اسید با بسیاری از فلزات واکنش داده و برای استخراج و خارج سازی طلا کاربرد دارد. در حال حاضر بیشترین مصرف اسید نیتریک در تهیه کودهای شیمیایی کشاورزی از قبیل کودهای نیترات، نیتروفسفات و کودهای مخلوط است.
از اسیدنیتریک در تهیه نیترات آمونیم، همچنین در کشاورزی، رنگهای سنتزی، صنایع نظامی، نمکهای نیتراته ، متالوژی رنگدانه ها و صنایع چاپ استفاده میشود.

مصارف اسید نیتریک :
- صنایع نظامی
- رنگهای سنتزی
- نمکهای نیتراته
- صنایع آبکاری
- صنایع غذائی
- متالوژی رنگدانه ها و صنایع چاپ
-در تهیه نیترات آمونیم کشاورزی ، حلال ها

جهت مشاهده جدول آنالیز شیمیایی اسید نیتریک فایل ضمیمه شده را دانلود نمایید.

قيمت ها:

قیمت مصرف کننده   ریال

توضیحات :

اسید نیتریک (HNO3)


اسید نیتریک (HNO3) یک ماده شیمیایی بسیار مهم و پر کاربرد در تولید کودهای شیمیایی کشاورزی از قبیل کودهای نیترات و نیترو فسفات و تولید مواد منفجره است. این اسید طی فرایند "استوالد" ( که در سال 1902 توسط شیمیدان آلمانی ویلهلم استوالد، برنده جایزه نوبل سال 1909 اختراع شد) از آمونیاک ساخته می شود. در این فرایند O2 ودر دمای 850درجه سانتی گراد و فشار 5اتمسفر NH3 وارد واکنش شده و با کمک کاتالیزگر پلاتین و رودیوم، به NOمبدل می شوند. NOپس از آن با حل در آب به NO2و پس از اکسیداسیون به HNO3تبدیل می شود. متد "استوالد" در زمان جنگ جهانی اول کشف شد، و تا حد زیادی به طولانی تر شدن مدت جنگ منجر گردید. این بدان دلیل است که پیشتر آلمان هیچگونه ذخیره نیتراتی از خود نداشت. نیترات محصول اولیه برای تولید اسید نیتریک بود که خود این اسید جهت تولید مواد منفجره گلوله های توپ ( مانند TNT و نیتروگلیسیرین) کاربرد ضروری داشت. در پی جنگ جهانی و بدلیل مسدود شدن مسیرهای حمل و نقل به آلمان در سراسر اقیانوس اطلس، دسترسی آلمانها به ذخایر نیترات بسیار کاهش یافت و در واقع، نیترات موجود آن دوره از فضولات پرندگان دریایی و آبزیان واقع در سواحل "گانو" واقع در "پرو" بدست می آمد.

معرفی اسید نیتریک

اسید نیتریک یک اسید قوی و مایعی خورنده است که خواص ظاهری آن خالص و بی رنگ است درواقع اسید نیتریک با بسیاری از فلزات واکنش میدهد و همچنین برای خالص سازی طلا استفاده بسیاری کاربرد دارد

نیتراتها

اما به طور عمده به عنوان یکی از ترکیبات مهم در تولید کود کشاورزی استفاده می شود. ترکیبات حاوی یون نیترات NO3-)، که به ندرت در سنگ های طبیعی یافت می شوند، حلالیت بالایی در آب دارند. لذا به راحتی در آب حل شده و توسط آب شسته می شوند. اگر چه استفاده از کودهای نیتراتی مزایای زیادی دارد، منتها به دلیل حلالیت بالا منجر به افزایش رشد گیاهان به ویژه جلبکها می شود. تنفس توده های جلبکی باعث کاهش اکسیژن موجود در آب و در نتیجه خفگی و حتی مرگ ریزجانداران موجود در آب می شوند.

نیتریتها


نیتریتها، ترکیبات حاوی یون NO2-) هستند که از اسید نیتروژن (HNO2) ساخته شده اند. نیتریت سدیم (NaNO2) به عنوان ماده نگهدارنده در گوشتهای فرآوری شده، مانند بیکن، ژامبون، سوسیس، کنسرو گوشت گاو ، گوشت گاو، سوسیس و ماهی استفاده می شود. یون نیتریت (NO2-) در گوشتها از رشد باکتری "کلستریدیوم بوتولینوم" که منجر به مسمومیت غذایی کشنده ای موسوم به "بوتولیسم" ممانعت می نماید. نیتریتها همچنین مانع از تغییر رنگ گوشت و فساد آنها می شوند. سمیت نیتریتها موضوع قابل توجهی است که کاربرد این محصول در صنایع غدایی را با تردید روبرو ساخته است.

مصارف اسید نیتریک :

- صنایع نظامی - رنگهای سنتزی - نمکهای نیتراته - صنایع آبکاری - صنایع غذائی - متالوژی رنگدانه ها و صنایع چاپ -در تهیه نیترات آمونیم کشاورزی ، حلال ها

نام :

اسید نیتریک | جوهر شوره

عکس کوچک 1 :

files\8628\gallery\product\\timages\82702_200X200.jpg

عکس کوچک 2 :

files\8628\gallery\product\\timages\82702_145X145.jpg

عکس کوچک 3 :

files\8628\gallery\product\\timages\82702_40X40.jpg

عکس اورجینال :

files\8628\gallery\product\\timages\82702.jpg

مايل به سفارش تعداد از اين محصول هستم.

مايل به دريافت اطلاعات بيشتر درباره اين محصول هستم.

نام و نام خانوادگي:

تلفن تماس:

پست الكترونيك:

توضيحات:

جهت ثبت ییام، این کد را وارد کنید :

5068