021-43029
محصولات

نشادر|کلرید آمونیوم با فرمول شیمیایی NH4CL

توضيح فارسي : نام علمی: نشادر | کلرید آمونیومبا فرمول شیمیایی NH4Cl
• نام دیگر: آمونیوم کلرید ، آمونیوم کلراید
آمونیوم کلرید یا نِشادُر با فرمول شیمیایی NH4Cl یک ترکیب غیر آلی است. نمک سفید بلوری با قابلیت بالای حل شدن در آب، محلول آمونیوم کلرید یک اسید ملایم است. فرم طبیعی و معدنی آن سال آمونیاک نام دارد. نوع معدنی آن از سوزاندن ناکامل زغال سنگ تراکم گازهای مشتق از آن و همچنین از برخی از آتشفشان‌ ها بدست می‌آید. این محصول حاصل واکنش هیدروکلریک اسید و آمونیاک است.
• مصارف نشادر:
در صنعت آبکاری
در صنعت باطریسازی
در تهیه پودرهای شستشو
در داروسازی و دامپزشکی
در صنعت نساجی و چرم در رنگرزی
برای تهیه مواد منفجره سنگ معدن
به عنوان کود ، ماده تثبیت کننده رنگ و چاپ
برای مخلوط های انجمادی ، در صنایع گالوانیزه گرم
به عنوان ماده افزودنی برای سرعت بخشیدن به تثبیت در عکاسی
• خواص فیزیکی:
شکل ظاهری: دانه های سفید بلوری
حالت: جامد
بسته بندی: كيسه 25 كيلوگرمي
جهت مشاهده جدول آنالیز شیمیایی فایل ضمیمه شده را دانلود نمایید.


قيمت ها:

قیمت مصرف کننده   ریال

توضیحات :

آمونیوم کلرید یا نشادر

آمونیوم کلرید یا نشادر یک ترکیب غیرآلی است. نمک سفید بلوری با قابلیت بالای حل شدن در آب، محلول آمونیوم کلرید یک اسید ملایم است. فرم طبیعی و معدنی آن سال آمونیاک نام دارد. نوع معدنی آن از سوزاندن ناکامل زغال سنگ تراکم گازهای مشتق از آن و هم چنین از برخی از آتشفشان ها بدست می آید. کلرید آمونیوم پودر سفید رنگ بوده ، طعم آن خنک ، شور و گاهی اوقات تند نیز می باشد. * شرایط انبارش : محیط کاملا بسته ، خشک ، دمای نگهداری محدودیتی ندارد. تجهیزات دیگری لازم ندارد. *اسامی مترادف با نشادر: کلرید آمونیوم ، Ammonium chloride ، کلرور آمونیوم.

● مزایای استفاده: آمونیوم کلرید یا نشادر

این ماده به دلیل داشتن یون cL دارای خاصیت اسیدی در سه حالت فیزیکی بخار ، مایع و جامد می باشد.

● موارد استفاده: آمونیوم کلرید یا نشادر

- استفاده در ساخت باطری های خشک ، به عنوان الکترولیت خشک - استفاده در صنایع آبکاری و روکش دادن فلزات به عنوان پاک کننده سطوح فلزات آلیاژی مانند برنز و نیز به عنوان آماده کننده سطوح جهت عملیات روکش دادن با قلع و فلاکسینگ (fluxing ) سطوح آهن در گالوانیزه کردن به روش غوطه وری گرم. در هر صورت کلرید آمونیوم باعث می شود که اولا رطوبت در سطوح فلزات جذب گردد ثانیا سطوح فلزات پاک گردد و این باعث می شود قلع یا روی در عملیات روکش دادن بهتر با فلز واکنش داده و ترکیب شود - در صنایع الکترونیک به عنوان حکاکی کننده در ساخت مدارهای چاپی و کمک به لحیم کاری استفاده می گردد در کشاورزی به عنوان کود ازته به همراه کودهای فسفاته به مزارع برنج داده می شود - - در ضمن کاربردهای متنوعی در صنایع دارویی ، غذایی ، نساجی ، چرمسازی ، چاپ و رنگ دارد - در کل 50 درصد کلرید آمونیوم جهت ساختن باطری های خشک ، 20 درصد در عملیات آبکاری و گالوانیزه کردن و 30 درصد مابقی در صنایع دیگر استفاده می گردد.

• هشدارهای حفاظتی :

- تماس با چشم : سوزش شدید چشم - تماس با پوست : سوزش خفیف - بلعیدن و خوردن : سوزش مخاط - تنفس : سوزش تارهای مخاط ، سرفه و تنگی نفس

• کمک های اولیه :

- تماس با چشم : چشمها را باز نگه داشته و با مقدار زیادی آب بشویید به چشم پزشک مراجعه کنید. - تماس با پوست : با مقدار زیادی آب بشویید لباس های آغشته به ماده را از تن خارج کنید. - بلعیدن و خوردن : مقدار زیادی آب بنوشید خود را وادار به استفراغ کنید ، به پزشک مراجعه نمایید. - تنفس : تنفس در هوای آزاد. • پیشگیری : - حفاظت پوست : لباس محافظ مناسب باید برای محل کار در نظر گرفته شود که نوع آن بستگی به غلظت ماده ای دارد که حمل می شود. - حفاظت چشم : لازم است. - حفاظت تنفسی : در هنگام پخش شدن گرد و غبار ماده در هوا لازم است.

نام :

نشادر|کلرید آمونیوم با فرمول شیمیایی NH4CL

عکس کوچک 1 :

files\8628\gallery\product\\timages\Ammonium-chloride200X200.jpg

عکس کوچک 2 :

files\8628\gallery\product\\timages\Ammonium-chloride145X145.jpg

عکس کوچک 3 :

files\8628\gallery\product\\timages\Ammonium-chloride40X40.jpg

عکس اورجینال :

files\8628\gallery\product\\timages\Ammonium-chloride.jpg

مايل به سفارش تعداد از اين محصول هستم.

مايل به دريافت اطلاعات بيشتر درباره اين محصول هستم.

نام و نام خانوادگي:

تلفن تماس:

پست الكترونيك:

توضيحات:

جهت ثبت ییام، این کد را وارد کنید :

3805