021-43029
محصولات

کلرید سدیم با فرمول NaCL

توضيح فارسي : • نام علمی: کلرید سدیم با فرمول شیمیایی NaCL
• نامدیگر: نمک معمولی - نمک طعام - سنگ نمک - هالیت - سدیم کلراید
سدیم کلرید (NaCL) یک ترکیب یونی است که از نسبتهای معادل سدیم و کلر تشکیل شده است. کلرید سدیم ترکیب اصلی تشکیل دهنده نمک طعام است و بخش اعظم شوری آب اقیانوسها نیز بدلیل این ترکیب است. نمک طعام اغلب به عنوان چاشنی و طعم دهنده از قرنها پیش در آشپزی و تولید مواد غذایی به کار می‌رود. همچنین به دلیل تاثیر آن در جلوگیری از رشد ریزجانداران (میکروارگانیسمها) در نگهداری مواد غذایی مانند تهیه رب و ترشی یا ماهی و گوشت نمک سود مصرف شده است. این ماده سفیدرنگ در صنعت نیز کاربردهایی دارد.
منبع اصلی تهیه کلریدسدیم معادن نمک می‌باشند ولی از آبهای شور (مانند دریاچه ارومیه) نیز قابل استحصال است.

• مصارف کلرید سدیم:
در صنعت
تولید مواد غذایی
چاشنی و طعم دهنده
• خواص فیزیکی:
شکل ظاهری: بلور بی‌رنگ یا سفید و یا پودر سفیدرنگ
حالت: جامد
بسته بندی: كيسه 25 كيلوگرمي
جهت مشاهده جدول آنالیز شیمیایی فایل ضمیمه شده را دانلود نمایید.قيمت ها:

قیمت مصرف کننده   ریال

توضیحات :

کلرید سدیم چه می کند؟

سدیم کلرید یا همان نمک طعام، ترکیبی ضروری جهت کمک به حفظ تعادل مایعات در بدن، کمک به شل شدن عضلات در بدن و انتقال سیگنال های عصبی می باشد. کلرید سدیم به حفظ فشار خون طبیعی بدن کمک می نماید. یکی از مهم ترین نقش های نمک حفظ مواد غذایی در مقابل فساد می باشد. این امر بواسطه جذب آب و در نتیجه جلوگیری از از رشد باکتری ها امکان پذیر می باشد. امروزه، به دلیل استفاده بیش از حد از نمک در بسیاری از غذاهای فرآوری شده، غلظت این محصول در بدن اکثر افراد بالاتر از حد استاندارد رسیده که منجر به اثرات سوتغذیه در بدن آنان می گردد.

بهترین منابع غذایی جهت کلرید سدیم چیست؟

از آنجا که بسیاری از ما به اندازه کافی در رژیم غذایی خود از نمک استفاده می نماییم، بهتر است تا به محصولات غذایی که مقادیر کمتری از نمک را دارند بپردازیم. میوه ها، سبزیجات و حبوبات حاوی مقادیر کمتری از سدیم هستند (مگر اینکه نمک در طول پخت و پز به آن اضافه شده باشد). بیشتر نمک مصرفی در یک رژیم غذایی معمول از مواد غذایی فرآوری شده مانند گوشت ، آجیل بوداده و آجیل خام، مارگارین، کره، هات داگ و چوب شور؛ سبزیجات، سس کنسرو شده به بدن اضافه می گردد.

عوارض مصرف کمتر از حد نیاز از نمک

کمبود سدیم کلرید غالبا منجر به اسهال مداوم، استفراغ و یا مشکلات کلیوی می گردد. علائم کمبود سدیم کلرید شامل سردرد، تهوع، استفراغ، سرگیجه، گرفتگی عضلانی، گیجی و غش می باشد.

نام :

کلرید سدیم با فرمول NaCL

عکس کوچک 1 :

files\8628\Products\83255-SmallPic.gif

عکس کوچک 2 :

files\8628\Products\83255-SmallPic.gif

عکس کوچک 3 :

files\8628\Products\83255-SmallPic.gif

مايل به سفارش تعداد از اين محصول هستم.

مايل به دريافت اطلاعات بيشتر درباره اين محصول هستم.

نام و نام خانوادگي:

تلفن تماس:

پست الكترونيك:

توضيحات:

جهت ثبت ییام، این کد را وارد کنید :

6081