021-43029
محصولات

سولفات روی

توضيح فارسي : سولفات روی یک ترکیب غیرآلی با فرمول ZnSo4 و همچنین سه هیدرات است. یک جامد بیرنگ است که منبع مشترک از یون های محلول روی است.این ماده به صورت بلورهای متنوع دارای 1، 6، 7 مولکول آب و یا نمک بدون آب وجود دارد. در میان اشکال متنوع سولفات روی، هفت آبه یعنی7H2O و ZnSo4 دارای اهمیت خاصی می باشند.
روی عنصری است که در مقادیر کم و حیاتی برای گیاه لازم است تا اجازه فعالیتهای فیزیولوژیک را به گیاه داده و این فعالیت ها نقش مهمی در فرایندهای فتوسنتز و تشکیل قند، سنتز پروتیین، حاصلخیزی و رشد و مقاومت در برابر بیماری دارند. هنگامی که کمبود روی رخ می¬دهد این فعالیتهای فیزیولوژیک تضعیف شده و سلامت و حاصلخیزی گیاه بسیار تحت تاًثیر قرار می¬گیرد که باعث افت محصول و پایین آمدن کیفیت آن میشود.
در میان ریزمغذی های اصلی ، سولفات روی فواید بسیاری دارد، تشخیص کمبود آن در محصولات بسیار آسان است، معمولاً تجزیه خاک و برگ نتایج خوبی در مورد احتمال وقوع کمبود می¬دهد و هنگامی که کمبود رخ داده و یا گیاه در معرض کمبود روی قرار دارد روشهای متعددی برای بهبود سریع و مؤثر کمبود وجود دارد.
روی به طور طبیعی به صورت کانیهای سولفاتی، سیلیکاتی و کربناتی در پوسته زمین وجود دارد و میزان حلالیت آن در آب با کاهش PH زیاد می‌شود بنابراین در خاکهای آهکی کمبود روی شدید می‌باشد.
روی در بسیاری از سیستم های آنزیمی گیاه نقش کاتالیزوری و یا ساختمانی دارد و در ساخت پروتئین و تولید بذر گیاه هم دخالت دارد. مقدار روی با سن گیاه رابطه معکوس داشته و گیاهان مسن مقدار روی کمتری دارند و استفاده بیش از حد کودهای فسفره موجب بروز کمبود روی می‌شود زیرا زیادی مقدار فسفر موجب کاهش رشد ریشه گیاه و کمی حلالیت روی در خاک می‌شود.
مناسب ترین کود برای رفع این کمبود، سولفات روی است که مقدار روی آن برحسب تعداد مولکول آب همراه بین 22 تا 34 درصد می‌باشد که درمزارع ذرت - برنج - سویا و غلات دانه ریز حدود 40 کیلوگرم سولفات روی را قبل از کاشت به خاک اضافه می‌کنند اما در مورد درختان سیب- گلابی، پسته و مرکبات باید حدود 250-100 گرم در سایه انداز هر درخت بصورت چالکود در مسیر عبوری آب زیر خاک شود.
• موارد مصرف سولفات روی:
• در زمینه کشاورزی
• محافظ برای پوست و چرم
• صنایع خمیر لاستیک سازی
• مصارف متفرقه و گوناگون
• صنایع خمیر کاغذی و کاغذ سازی
• به عنوان الکترولیتها در آبکاری روی
• به عنوان یک خورنده در رنگ رزی
• منعقد کننده در تولید ابریشم مصنوعی
• رنگ ها، پیگمنت ها و محصولات وابسته
• تامین روی در تغذیه حیوانات، کود و اسپری ها
• تهیه منسوجات، رنگرزی و چاپ چیت و چلوار

قيمت ها:

قیمت مصرف کننده   ریال

توضیحات :

سولفات روی

سولفات روی ترکیبی حاصل از گوگرد و روی می باشد. این ترکیب محصولی ضد آفت بوده که معمولا برای جلوگیری از رشد بی رویه خزه ها استفاده می شود. میزان سمیت سولفات روی به مقدار روی موجود در هر محصول بستگی دارد. روی همچنین یک ماده معدنی ضروری برای بقای انسانها، حیوانات و گیاهان است. این عنصر بصورت طبیعی در محیط زیست، محصولات غذایی، و آب یافت می شود. استفاده از محصولات حاوی روی در آفت کش ها در ایالات متحده از سال 1973 به رسمیت شناخته شده است. محصولات حاوی سولفات روی در اشکال متفاوتی از جمله دانه، پالت، قرص و گرد و غبار موجود می باشد. بر اساس استانداردهای روز ایالات متحده، استفاده از محصولات حاوی سولفات روی بلامانع می باشد. فلز روی ، در افزایش سطح سیستم ایمنی بدن و کارکرد صحیح دستگاه ایمنی نقش مهمی را به عهده دارد. روی عوامل و فلزات سمی وارد شده به بدن را جذب و خنثی می کند در میان ریزمغذی های اصلی ، سولفات روی فواید بسیاری دارد، تشخیص کمبود آن در محصولات بسیار آسان است، معمولاً تجزیه خاک و برگ نتایج خوبی در مورد احتمال وقوع کمبود می¬دهد و هنگامیکه کمبود رخ داده و یا گیاه در معرض کمبود روی قرار دارد روشهای متعددی برای بهبود سریع و مؤثر کمبود وجود دارد. روی عنصری است که در مقادیر کم و حیاتی برای گیاه لازم است تا اجازه فعالیتهای فیزیولوژیک را به گیاه داده و این فعالیت ها نقش مهمی در فرایندهای فتوسنتز و تشکیل قند، سنتز پروتیین، حاصلخیزی و رشد و مقاومت در برابر بیماری دارند کمبود روی در مردان و زنان موجب اختلال در باروری می شود. اغلب مردان و زنان ناباور که جهت درمان مشکل خود اقدامات زیادی انجام داده اند، باید مسئله ی کمبود روی را نیز در نظر گرفته و نسبت به رفع آن اقدام کنند.

نام :

سولفات روی

عکس کوچک 1 :

files\8628\gallery\product\\timages\pic554864210001200X200.jpg

عکس کوچک 2 :

files\8628\gallery\product\\timages\pic554864210001145X145.jpg

عکس کوچک 3 :

files\8628\gallery\product\\timages\pic55486421000140X40.jpg

عکس اورجینال :

files\8628\gallery\product\\timages\pic554864210001.jpg

مايل به سفارش تعداد از اين محصول هستم.

مايل به دريافت اطلاعات بيشتر درباره اين محصول هستم.

نام و نام خانوادگي:

تلفن تماس:

پست الكترونيك:

توضيحات:

جهت ثبت ییام، این کد را وارد کنید :

6920