021-43029
محصولات

تری پلی فسفات سدیم با فرمول شیمیاییNa5P3O10

توضيح فارسي : تری پلی فسفات سدیم یک پلیمر معدنی چند وجهی است که کاربرد بسیار وسیعی در صنایع شیمیایی دارد. این پلیمر سنتزی به عنوان ماده اولیه بسیار مهم ازمحصولات شوینده گرفته تا نگهدارنده در غذاها کاربرد دارد. این محصول همچنین با نام هایی همچون پنتاسدیم سالت یا اسید تری فسفریک در طبقه بندی محصولاتی که عموماً بی خطر شناخته می شوند، جای گرفته است(GRAS) که خطری برای سلامتی ندارند که همچنین می توانند در برخی رنگ ها و محصولات سرامیکی در میان سایر کاربردها مورد استفاده قرار گیرند.
شیمی:
STTP از 5 اتم سدیم، 3 اتم فسفرو10 اتم اکسیژن در کنار هم تشکیل شده است که عمومآ با ترکیب مونو سدیم فسفات و دی سدیم فسفات برای تولید پودر کریستالی سفیدرنگ تشکیل شده است که بویی ندارد و در آب حل می شود. این ویژگی های مفید این محصول را برای کاربردهای متنوع مناسب می سازد.
پودر شوینده:
یکی از کاربرد های متداولSTPP به عنوان مواد اصلی پاک کننده ها و صابون هاست که بیشتر به صورت ژل، مایع، قالب، و پودری در مواد ماشین لباسشویی و ظرفشویی یافت می شوند. کاربرد اصلی آن این است که عامل واکنشی فعال بوده و این مولکول های فعال چرک های سطحی را در خود حل می کند تا با نهایت پتانسیل خود به واکنش ادامه دهند.این محصول همچنین می تواند آب سخت را نرم کند تا راحت تر کف کرده و تمیز کنند و همچنین از ماندن چرک و کثیفی در سطح پاک شونده مورد نظر جلوگیری می کنند.بسیاری از محصولات پاک کننده ی عمومی در مصارف خانگی مثل پاک کننده های سطحی و پاک کننده های آرایشی حاویSTPP می باشند.
کاربرد غذایی:
سدیم تری پلی فسفات همچنین به عنوان نگهدارنده در غذاهایی مانند گوشت قرمز، مرغ، غذاهای دریایی کاربرد دارد و به آنها کمک می کند تا در طول ذخیره سازی و حمل و نقل تردی و رطوبت خود را حفظ نمایند.
این موارد در غذای حیوانات و حیوانات اهلی نیز به مانند غذای انسان ها صادق است.STPP همچنین برای حفظ کیفیت نوشیدنی ها همچون شیر و آب میوه کاربرد دارد.
به خاطر این که سدیم تری پلی فسفات می تواند ظاهر غذاهای دریایی همچون میگو و حلزون را حفظ نماید، اما نگرانی که در این رابطه وجود دارد این است که برخی فروشندگان بی انصاف محصولاتی را که تازه نیست به مشتری ها بفروشند که کسی نمی تواند نشانه فاسد شدن محصول را در آن مشاهده نماید. اگرچه این ماده تنها بدین منظور مورد استفاده قرار نمی گیرد، این ماده شیمیایی در آب ریخته می شود تا غذاهای دریایی را سنگین تر و در نتیجه گرانتر نماید. برخی از متخصصان کیفیت غذایی از ماهی فروشان یا فروشندگان دیگر خواستار عدم استفاده از این مواد شیمیایی هستند.
کاربردهای دیگر:
ویژگی های شیمیایی STPP در صنایع رنگ به منظور به طور مساوی پراکنده کردن رنگدانه ها و در سرامیک سازی به منظور به طور مساوی پخش کردن خاک رس مورد استفاده قرار می گیرد. در کارخانه های تولید کاغذ به عنوان عامل مقاوم در برابر مواد نفتی، زمانی که کاغذ را چاپ می زنند مورد استفاده قرار می گیرد. همچنین ممکن است به عنوان عامل رنگرزی در صنایع چرم مورد مصرف قرار گیرد. بسته به عمل پاک کنندگی همچنین ممکن است در تهیه خمیر دندان هم مورد استفاده قرار گیرد.
• شخصات ایمنی:
• اگرچه سدیم تری فسفات عمومآ به عنوان ماده ای ایمن است اما در مقادیر خیلی زیاد( زمانی که مقدار زیادی از آن بلعیده شود)، می تواند سمی باشد.
• تولید کنندگان مواد شیمیایی گرید صنعتی و گرید خوراکی سدیم تری پلی فسفات را برای فروشگاه ها مهیا می سازند: گرید خوراکی ناخالصی کمتری دارد.

• برخی از مصارف تری پلی فسفات سدیم:
کاشی سازی
صنایع شوینده
صنعت نساجی
عامل ضد لخته شدن
صنعت آب و تصفیه آن
در نرم کردن آب و جداسازی مواد
در مواد غذایی به عنوان پایدار کننده به جای نیتریت های سمی
عامل توقیف کننده و بازدارنده واکنش های شیمیایی در واکنش های آلی و معدنی
نرم کننده در بویلر ها و کاهش سختی آن و جلوگیری از رسوب سختی آن در دیواره بویلر

رنگ : سفید
حالت :جامد (پودری)
بسته بندی: بصورت کیسه های 25 کیلوگرمی.

قيمت ها:

قیمت مصرف کننده   ریال

توضیحات :

تری پلی فسفات سدیم

تری پلی فسفات سدیم یک پلیمر معدنی چند شکلی می باشد این پلیمر سنتزی به عنوان ماده اولیه بسیار مهم در محصولات شوینده کاربرد درد . از تری پلی فسفات سدیم در نگهدارنده در غذاها نیز استفاده می شود. نام های دیگر تری پلی فسفات سدیم پنتاسدیم سالت یا اسید تری فسفریک می باشد. تری پلی فسفات کاملا بی خطر می باشد و برای سلامتی هیچ گونه ضرری ندارد . از تری پلی فسفات در تولید رنگ ها و محصولات سرامیکی استفاده می گردد.

اجزای تشکیل دهنده تری پلی فسفات :

STTP از 5 اتم سدیم، 3 اتم فسفرو10 اتم اکسیژن در کنار هم تشکیل شده است که برای تولید کریستال سفید رنگ تری سدیم فسفات از ترکیب مونو سدیم فسفات و دی سدیم فسفات اسفاده می شود. کاربرد تری پلی فسفات سدیم در صنایع بهداشتی : یکی از کاربرد های متداولSTPP به عنوان مواد اصلی پاک کننده ها و صابون هاست که بیشتر به صورت ژل، مایع، قالب، و پودری در مواد ماشین لباسشویی و ظرفشویی یافت می شوند. کاربرد اصلی تری پلی فسفات سدیماین است که عامل واکنشی فعال بوده و این مولکول های فعال چرک های سطحی را در خود حل می کند تا با نهایت پتانسیل خود به واکنش ادامه دهند. از تری پلی فسفات سدیم برای نرم کردن آب سخت استفاده میکنند تا راحت تر کف کند و همچنین از ماندن چرک و کثیفی در سطح پاک شونده مورد نظر جلوگیری می کنند.بسیاری از محصولات پاک کننده ی عمومی در مصارف خانگی مثل پاک کننده های سطحی و پاک کننده های آرایشی حاویSTPP می باشند...

کاربرد تری پلی فسفات سدیم در صنایع غذایی :

سدیم تری پلی فسفات همچنین به عنوان نگهدارنده در غذاهایی مانند گوشت قرمز، مرغ، غذاهای دریایی کاربرد دارد و به آنها کمک می کند تا در طول ذخیره سازی و حمل و نقل تازگی و رطوبت خود را حفظ نمایند. علت استفاده از سدیم تری پلی فسفات این است که می تواند ظاهر غذاهای دریایی همچون میگو و حلزون را حفظ نماید، اما مسئله حائز اهمیت این است که برخی فروشندگان محصولاتی را که تازه نیست به مشتری ها می فروشند که کسی نمی تواند نشانه فاسد شدن محصول را در آن مشاهده نماید. البته این ماده تنها بدین منظور مورد استفاده قرار نمی گیرد، این ماده شیمیایی در آب ریخته می شود تا غذاهای دریایی را سنگین تر و در نتیجه گرانتر نماید. برخی از متخصصان کیفیت غذایی از ماهی فروشان یا فروشندگان دیگر خواستار عدم استفاده از این مواد شیمیایی هستند. از تری پلی فسفات در غذای حیوانات و حیوانات اهلی نیز به مانند غذای انسان استفاده میشود.از تری پلی فسفات سدیم همچنین برای حفظ کیفیت نوشیدنی ها همچون شیر و آب میوه کاربرد دارد.

کاربردهای دیگر:

از تری پلی فسفات سدیم در صنایع رنگ به منظور به طور مساوی پراکنده کردن رنگدانه ها استفاده می شود. از تری پلی فسفات در سرامیک سازی به منظور به طور مساوی پخش کردن خاک رس مورد استفاده قرار می گیرد. از تری پلی فسفات سدیم در کارخانه های تولید کاغذ به عنوان عامل مقاوم در برابر مواد نفتی، زمانی که کاغذ را چاپ می زنند مورد استفاده قرار می گیرد. از تری پلی فسفات سدیم ممکن است به عنوان عامل رنگرزی در صنایع چرم مورد مصرف قرار گیرد. از تری پلی فسفات سدیم بسته به عمل پاک کنندگی ممکن است در تهیه خمیر دندان هم مورد استفاده قرار گیرد.

مشخصات ایمنی:

• تری پلی فسفات هنگام بلعیده شدن می تواند سمی باشد. • تری پلی فسفات سدیم به دو صورت گرید خوراکی و گرید صنعتی توسط تولید کنندگان مواد شیمیایی در فروشگاه ها عرضه می شود که گرید خوراکی ناخالصی کمتری دارد.

برخی از مصارف تری پلی فسفات سدیم:

کاشی سازی صنایع شوینده صنعت نساجی عامل ضد لخته شدن صنعت آب و تصفیه آن در نرم کردن آب و جداسازی مواد در مواد غذایی به عنوان پایدار کننده به جای نیتریت های سمی عامل توقیف کننده و بازدارنده واکنش های شیمیایی در واکنش های آلی و معدنی نرم کننده در بویلر ها و کاهش سختی آن و جلوگیری از رسوب سختی آن در دیواره بویلر

خواص فیزیکی

رنگ : سفید حالت :جامد (پودری) بسته بندی: بصورت کیسه های 25 کیلوگرمی.

نام :

تری پلی فسفات سدیم با فرمول شیمیاییNa5P3O10

عکس کوچک 1 :

files\8628\gallery\product\\timages\pic031864210001200X200.jpg

عکس کوچک 2 :

files\8628\gallery\product\\timages\pic031864210001145X145.jpg

عکس کوچک 3 :

files\8628\gallery\product\\timages\pic03186421000140X40.jpg

عکس اورجینال :

files\8628\gallery\product\\timages\pic031864210001.jpg

مايل به سفارش تعداد از اين محصول هستم.

مايل به دريافت اطلاعات بيشتر درباره اين محصول هستم.

نام و نام خانوادگي:

تلفن تماس:

پست الكترونيك:

توضيحات:

جهت ثبت ییام، این کد را وارد کنید :

6580